Optické válce

Popis kategorie

Kompatibilní optické válce OPC

Optické válce patří mezi nejdůležitější komponenty laserových tiskáren. Přesto se tyto součásti poměrně často zaměňují se samotnými tonery. Role optického válce v procesu laserové technologie tisku je však diametrálně odlišná.

Zatímco toner je kazeta s práškem, optický válec přímo zprostředkovává tisk dokumentů. Technologie laserového tisku je poměrně složitá. Možná proto postačí, když uvedeme, že na optický válec s vodivou vrstvou jsou pohyblivou optikou vyznačovány textové nebo obrazové znaky, které jsou v procesu tisku pokryty tonerovým práškem a přeneseny na kancelářský papír, kde jsou následně zafixovány.

Optické válce něco vydrží, výměně se však nevyhnete

Životnost optických válců se vyjadřuje počtem vytištěných stran. U optických válců se počítá řádově v několika tisících a je mnohem vyšší, než je výtěžnost tonerů. Není ničím neobvyklým, pokud u optického válce najdete životnost 15, 20 nebo až 60 tisíc stran.

Musí tedy uplynout poměrně mnoho času a vystřídat musíte několik tonerů, než vám tiskárna ohlásí nutnost výměny optického válce. Nezbytnost výměny optického válce zvykne signalizovat také snížená kvalita tisku. Narůstající počet tiskových chyb a různé šmouhy jsou zpravidla neklamnými příznaky opotřebení optického válce. S výměnou se jak jinak, můžete vypořádat dvěma způsoby.

Originální vs. kompatibilní optické válce 

Originální optické válce již tradičně nabízejí špičkovou kvalitu, kterou si však můžete klidně dopřát i nákupem levnějších optických válců od alternativních výrobců. Časy kdy se náhradní součástky pro tiskárny dělaly doslova na koleně v garážových firmách jsou dávno pryč a alternativní výrobci dnes patří k seriózním společnostem s patřičným výrobním zázemím. Testování výrobků podle norem ISO je naprostou samozřejmostí. Všechny optické válce z naší nabídky zároveň disponují uznávaným certifikátem STMC, takže pochybnosti o jejich kvalitě nejsou vůbec na místě.

Alternativní optické válce skutečně nejsou k zahození a ať už sáhnete po válci určeném do tiskárny Brother, Epson, Hewlett Packard, Lexmark, Minolta nebo Samsung, vždy obdržíte kvalitu srovnatelnou s originálním výrobkem. Naprázdno od nás neobejdete ani tehdy, pokud hledáte optické válce pro ostatní renomované značky tiskáren.

Při výběru optického válce se můžete řídit podobně jako při výběru toneru. Rozhodujícím parametrem tak může být nejen cena, ale také počet vytištěných stran.

Zobrazit celý popis Skrýt popis
Řadit:
Nejprodávanější
Nejlevnější
Nejdražší
Nejnovější
Zobrazených 1-24 z celkově 57 záznamů.